تاور کرین چیست؟

تاور کرین (جرثقیل برجی) چیست؟ انواع آن | تعمیر و نگهداری

آنچه در ارتفاع این دستگاه نقش دارد، قدرت مونتاژ دستگاه و استفاده از قطعات یا مقاطع اضافی است. حفظ نقاط ایمن هنگام بالا بردن ارتفاع این دستگاه از نکات مهمی است که باید به آن توجه ویژه‌ای شود.

اطلاعات بیشتر

تفاوت سازه‌های بتنی و فلزی | مقایسه اسکلت فلزی و بتنی

در گذشته زمانی که فلز به جای چوب برای استحکام سازه‌ها در نظر گرفته می‌شد، استفاده از فلز چدن رایج بود، اما به مرور زمان با پی بردن به مزایای فولاد از جمله استحکام و مقاومت بالا، خمش، جوش پذیری، انعطاف پذیری، و غیره این فلز جایگزین چدن شد.

اطلاعات بیشتر
سقف-عرشه-فولادی-کرمانشاه

سقف وافل را بشناسید | تاریخچه و مراحل اجرای سقف وافل

اولین مزیت اجرای سقف وافل نسبت به بقیه شیوه‌های اجرای سقف توخالی مانند Uboot یا Cubiax در تخته‌های زیر سقف می‌باشد. در اجرای سقف‌های وافلی نیازی به تخته کف نیست و خود قالب‌ها نقش نگه‌داشتن بتن جدید را دارند.

اطلاعات بیشتر

بررسی کامل انواع سقف کاذب و کاربرد هر کدام

در خیلی از انواع سقف کاذب، شما حتی بعد از ساخت ساختمان می‌توانید آن‌ها را انجام و پیاده‌ سازی فرمایید ولی در سقف کاذب رابیتس امکان پیاده ‌سازی آن در هنگام بازسازی و یا مرمت نیست.

اطلاعات بیشتر
فلاشینگ سقف عرشه فولادی

اجرای سقف عرشه فولادی در خوزستان | سقف عرشه فولادی اهواز

نام‌های مختلفی برای عرشه فولادی وجود دارد. این بنا با عناوینی نظیر عرشه فلزی (Metal Deck) یا اصطلاحا متال دک، عرشه کفی (Pan Deck) و عرشه کیو (Q Deck) نیز شناخته می‌شود.

اطلاعات بیشتر

امتحاناتی که سقف عرشه فولادی پاس کرده است

برای اجرای سقف عرشه فولادی، نصب ورق‌های فولادی با به کارگیری از گل میخ ‌های فولادی و بدون هیچ‌گونه عملیات جوشکاری به سادگی صورت می‌گیرد.

اطلاعات بیشتر

اجرای سقف عرشه فولادی در شیراز

فصل تابستان شیراز خشک و گرم بوده و در فصل پاییز هوا نسبتا خنک گردیده و بارش باران ممکن است کمی عجیب باشد. در فصل زمستان هوا سرد و البته کمی معتدل می‌باشد که در دی ماه میانگین دمای هوا حدودا به ۵ درجه سانتیگراد خواهد رسید.

اطلاعات بیشتر
بتن-الیافی-چیست؟

شاتکریت چیست؟ همه چیز درباره شاتکریت خشک و تر

ماسه، گراول، سیمان، آب، مواد افزودنی ریز دانه و مواد افزودنی شیمایی از مهم‌ترین تولید کننده‌های بتن می‌باشد که در ادامه به آن‌ها پرداختیم. ماسه و گراول حدود تشکیل دهنده ۷۵ درصد از وزن و ۶۵ درصد از حجم شاتکریت می‌باشند.

اطلاعات بیشتر

سقف عرشه فولادی در چه سازه‌هایی کاربرد دارد؟

در صورت وجود احتمال حریق در نواحی در حدود این نوع عرشه، بایستی از پوشش‌های نگهداری کننده در قبال آتش سوزی به کار گرفت. سازگاری عرشه با کارایی لازم به پوشش آن بستگی دارد.

اطلاعات بیشتر