نحوه استفاده سرامیک در عرشه فولادی
()

در گذشته به تمامی نقاط قوت سقف عرشه فولادی اشاره کردیم و به تفضیل در مورد متریال های سقف عرشه فولادی بایرایرانیان اشاره شد اما باید به نکته بسیار مهم دیگری که باعث اقتصادی تر شدن این نوع سقف ها می شود اشاره کرد، در ابتدا به روش اجرا سقف عرشه فولادی می پردازیم

مراحل اجرای سقف عرشه فولادی

مرحله اول

که بسیار مهم می باشد و باید توسط افراد کاردان انجام پذیرد شاپ درایوینگ است. در این مرحله با استفاده از نقشه های تیرریزی تعداد و اندازه ورق های مورد نیاز در هر سقف مشخص می شود و پس از مشخص شدن آن کارشناسان شرکت بایرایرانیان با حضور در محل پروژه از صحت از بیلت بدست آمده اطمینان حاصل می کنند که در مرحله اجرا با مشکل اجرایی مواجه نشوند.

مرحله دوم

این مرحله را می توان حیاتی ترین مرحله در اجرا سقف عرشه فولادی نام برد زیرا در این مرحله می باشد که ورق خام با استفاده از رلفرمینگ فول اتومات تایوانی بایرایرانیان به ورق سقف عرشه فولادی تبدیل می گردد و به اندازه های مورد نیاز تبدیل می شود. در این مرحله ورق های فرم داده شده به بندیل های مجزا برای سقف های مختلف بسته بندی می شود و در این مرحله با استفاده از کادر مجرب وآموزش دیده ورق به مطلوب ترین شکل فرم داده می شود که باعث بالاتر رفتن استحکام سقف عرشه فولادی بایرایرانیان می شود.

  سقف عرشه فولادی در اسکلت فلزی

مرحله سوم

ارسال ورق از کارخانه تا محل پروژه می باشد که این مرحله با استفاده از خودروهای تحت اختیار انجام می پذیرد.

مرحله چهارم

پخش ورق ها توسط جرثقیل یا تاوربه طبقات پروژه می باشد در این مرحله ورق های بندیل شده در مرحله دوم به طبقه مخصوص خود قرار می گیرد.

مرحله پنجم

پخش ورق در هر طبقه طبق نقشه شاپ آن طبقه می باشد که در این مرحله نقاط باز شو هم مشخص می شود پس از این مرحله یک سکو جهت کار راحت تر در طبقات ایجاد می شود که این خود باعث سرعت در اجرا می شود.

مرحله ششم

فیکس کردن ورق ها در طبقات با استفاده از میخ وچاشنی تایوانی این مرحله جهت اطمینان خاطر از ثابت ماندن ورق ها تا زمان نصب گل میخ ها است و این عمل باعث اطمینان خاطر بیشتری برای کارگران در نصب گل میخ ها ایجاد می کند.

مرحله هفتم

نصب گل میخ بایرایرانیان با استفاده از دستگاه استادویلدینگ دراین مرحله گل میخ های تولید شده در کارخانه بایرایرانیان با استفاده از فناوری فورج سرد در محل مورد نظر که برروی جان تیرها می باشد نصب میگردد واین عمل بعث می شود هم ورق ها ثابت گردند وپس ازبتن ریزی باعث استحکام ویکپارچگی بیشتر در بتن می شوند.

مرحله هشتم

نصب فلاشینگ دراین مرحله فلاشینگ تولید شده بایرایرانیان درمحل قرارگیری خود جهت آماده سازی برای بتن ریزی قرار می گیرد.

مرحله نهم

اجرای مش بندی در سایز وابعاد مختلف انجام می پذیرد که بستگی به نقشه تهیه شده توسط مهندس پروژه دارد.

  نکات مهم قبل از اجرای سقف عرشه فولادی در پروژه ها

مرحله دهم

بتن ریزی در این مرحله بتن آماده شده به صورت یکنواخت وهمگن به طور پشت سر هم در تمام سقف ها انجام می گیرد.

تمام مراحل یک به یک ذکر گردید تا مخاطبان آشنایی کامل تری نسبت به نحوه اجرا سقف عرشه فولادی پیدا کنند و دلایل سرعت بالا در اجرا سقف عرشه فولادی را بهتر لمس کنند. دلایل سرعت بالا در اجرا این نوع سقف ها آماده سازی ورق ها به صورت همزمان نصب ورق ها به صورت همزمان و بتن ریزی همزمان را می توان نام برد.

نظرتان را به ما بگویید

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین نظرات / 5. تعداد رای:

هنوز کسی نظر نداده، شما اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر