مزيت-رولفرمينگ-بايرايرانيان
()

مزیت رولفرمینگ بایرایرانیان چیست؟

استفاده از دستگاه پرقدرت در زمان فرم ورق می تواند از لرزش سقف پس از بتن ریزی جلوگیری کند وپرت بتن وگلمیخ را به صفر برساند در ضمن ورق با فرم موج دار اصطلاحا چروک باعث کاهش سرعت اجرا سقف عرشه فولادی می گردد ودر فرم های ضعیف باعث سوختن متناوب گلمیخ وعدم جوش با کیفیت می گردد. رولفرمینگ بایر ایرانیان با دستگاه تایوانی وانبوست وماسل با دفترچه محاسباتی زوایا دقیق طراحی و فرم داده می شود.

لذا کارفرمایان محترم حتما در هنگام شناسایی جهت فرم دقت لازمه را بعمل آورند زیرا از ٨٠٪ مبلغ اجرا ورق و فرم آن تشکیل می دهد که می تواند خسارت و لرزش سقف و دیگر مسائل را بهمراه داشته باشد.

همانطور که در مقلات گذشته گفته شد ورق سقف عرشه فولادی با اهمیت ترین قسمت سقف عرشه فولادی است اما خود جنس ورق سقف عرشه فولادی 30 درصد از این اهمیت و70 درصد اهمیت را فرمینگ به خود اختصاص می دهد. این اهمیت در نوع فرمینگ زوایا انبوستها وماسل رلفرمینگ ورق می باشد. تفاوت میان رلفرمینگ تایوانی با ایرانی در همینجا آشکار می شود که رلفرمینگ ایرانی با دفرمه کردن ورق باعث پرت بیشتر گل میخ می شود که همین مسئله خود باعث بالا رفت قیمت اجرا و پایین آمدن سرعت اجرا می شود. بایرایرانیان در شهرهای مختلف کشور افتخار فعالیت داشته و سقف عرشه فولادی تهران، سقف عرشه فولادی رشت، سقف عرشه فولادی کرمان و… را تا به امروز اجرا کرده است.

تقسیم بار در سقف

اما این مسئله در همین جا پایان نمیپذیرد نداشتن زوایای مناسب خود باعث مشکلاتی می شود که میتوان از آنها به تقسیم نشدن درست بار مرده در سقف اشاره کرد ونبود انبوست های برجسته درگیری کمی با بتن ایجاد میکند که از یکپارچگی سقف عرشه فولادی می کاهد و نداشتن ماسل در فرمینگ ایرانی باعث لرزش سقف عرشه فولادی پس از بتن ریزی میشود. اما رلفرمینگ تایوانی بایرایرانیان با دارا بودن زوایای محاسبه شده ای که دارد باعث تقسیم مناسب بار مرده درسقف شود که این عمل خود موجب سبک سازی ساختمان می باشد که یکی از اهداف اجرای سقف عرشه فولادی می باشد وکم شدن پرت گل میخ وسرعت بالا تر در اجرا را نیز در پی دارد.

  علل لرزش در سقف های عرشه فولادی

مسئله ای که اینجا لازم به ذکر است رلفرمینگ تایوانی بایرایرانیان با استفاده از محاسبات دقیق استفاده مناسبی از عرض ورق خام میکند که این عمل موجب کاردهی بیشتر ورق فرم شده در رلفرمینگ تایوانی بایرایرانیان شده است که این کاردهی بیشتر باعث کمتر استفاده شدن ورق در سقف عرشه فولادی می شود انبوست های اروپایی استفاده شده در رلفرمینگ تایوانی بایرایرانیان با ایجاد درگیری بسیار بالا با بتن باعث افزایش یکپارچگی در سقف می شود که این یکپارچگی در زمان زلزله باعث استقامت بالاتر سقف در مقابل لرزشها می شود وماسل ایجاد شده در این رلفرمینگ باعث کم شدن تنش سقف پس از بتن ریزی می شود.

نظرتان را به ما بگویید

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین نظرات / 5. تعداد رای:

هنوز کسی نظر نداده، شما اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر