انواع-بابکت
()

لودرهای اسکید که معمولا با نام بابکت شناخته میشوند، از پرکاربردترین تجهیزات موجود در بازار هستند. کمپانی بابکت یک تولید کننده تجهیزات سنگین کشاورزی و ساختمانی با چند دهه سابقه در آمریکا است که لودرهای اسکید نیز از سری محصولات این کمپانی می‌باشد. وبسایت بایرایرانیان در این مقاله قصد دارد به بررسی این ماشین‌آلات منحصر به فرد بپردازد.

bobcat company logo

انواع بابکت

بابکت‌ها از آن دسته از ماشین‌های جادویی و همه کاره می‌باشد که می‌توانند برای طیف گسترده‌ای از کارها استفاده شوند. از تسطیح زمین گرفته تا بلند کردن مصالح و سازه‌ها و حفاری و آواربرداری، بابکت‌ها می توانند همه این کارها را انجام دهند.  بابکت‌ها چند نوع مختلف و تخصص یافته برای انجام کارهای مختلفی از جمله حفاری و تخریب و آواربرداری دارند.

بابکت‌های کوچک

کوچکترین بابکت های موجود در بازار کمتر از 1750 پوند وزن دارند و کمتر از 50 اسب بخار قدرت دارند. این نوع بابکت‌ها برای محوطه سازی یا سایر پروژه های مسکونی در فضای باز عالی هستند. همچنین بابکت‌های کوچک برای پروژه‌های داخلی ترجیح داده می‌شوند، زیرا حتی در فضاهای تنگ که باقی ماشین‌ها به آن دسترسی ندارند کاربرد دارند.

بابکت‌های متوسط

بابکت‌های متوسط ​​بین 1750 تا 2220 پوند وزن دارند و حداکثر 70 اسب بخار قدرت دارند. از آنجایی که این لودر اسکیدها کمی بزرگتر هستند، برای پروژه هایی که نیاز به بیل مکانیکی انتخاب بسیار مناسب می‌باشد. این بابکت‌ها را می‌توان به لاستیک‌ها یا قطعاتی مجهز کرد تا در هر سطحی بدون آسیب حرکت کنند.

بابکت های بزرگ

وقتی صحبت از کاربرد بابکت‌های بزرگ به میان می آید، باید گفت که در همه چیز کاربرد دارند! این نوع بابکت بزرگ با وزن بیش از 2200 پوند و قدرت 70 اسب بخار، بسیار کاربردی و قدرتمند می‌باشد.

مزایای استفاده از بابکت

بهترین مزیت بابکت‌ها کوچک و جمع و جور بودن آن‌ها است که برخی از مدل‌های آن را می‌توان به فضای باز، داخل خانه و حتی برای حمل و نقل پشت یک تریلر برد. کاربردهای متداول بابکت‌ها شامل باغبانی، کشاورزی، محوطه‌‌سازی، آماده‌سازی زمین، ساخت و ساز و آوار برداری و جابه‌جایی محصولات (مانند آجر، نخاله های ساختمانی، کنده‌ها و سایر مواد) می‌باشد.

  استفاده از گل میخ در سقف عرشه فولادی | مزایا + کاربردهای مختلف

loader

تطبیق پذیری

یکی از بزرگترین مزایای بابکت ها تطبیق پذیری برنامه است. با استفاده از این قطعات می توانید طیف وسیعی از وظایف را در صنایع ساختمانی انجام دهید. یکی از کاربردی ترین ویژگی بابکت‌ها‌ توانایی چرخش 360 درجه این ماشین است که یعنی برخلاف بسیاری از ماشین‌های دیگر می‌تواند در نقاط کوچک و غیرقابل دسترسی نیز کار کند.

بابکت ها یکی از همه کاره ترین ماشین ها هستند و در صنایع ساختمانی و کشاورزی بسیار مورد توجه قرار می گیرند. بابکت‌ها دارای بازوهایی هستند که از یک سیستم هیدرولیک برای بلند کردن و فشار واردکردن با ظرفیت بسیار زیاد استفاده می‌کنند که این به معنای قدرت و بازدهی زیاد با حداقل تلاش و انرژی است.

قابلیت اتصال ابزار کشاورزی

با اتصال قطعاتی به این دستگاه، میتوان از این سیستم هیدرولیک، در طیف وسیعی از کارها از جمله حفر چاله‌، ترانشه‌ تا تسطیح و فشردن زمین استفاده کرد. همچنین حتی برای باغبانی نیز می‌توانید از بابکت استفاده کنید تا به طور گسترده شاخ و برگ‌ها را برش دهید و حرس کنید. از بابکت‌ها در طیف وسیعی از موارد کشاورزی نیز استفاده می‌شود و به تنها چیزی که برای آن نیاز دارید این است که قطعه مناسب برای کار را وصل کنید.

گسترده بودن قطعات بابکت‌ها یکی از بزرگترین مزایای لودر اسکید است. این ماشین‌ها را می‌توان با بسیاری از قطعات جفت کرد. این یکی از ویژگی‌هایی است که بابکت‌ها را فوق العاده و همه کاره می کند. قطعاتی که معمولا به بابکت‌ها متصل می‌شوند شامل

  • سطل 4-1
  • سطل همه منظوره
  • میله های پخش کننده و درایور مارپیچ هیدرولیک
  • ترانچرها
  • میکسرهای بتن
  • درایوهای مارپیچ
  • چنگال های پالت
  • چنگک های فشاری

و بسیاری موارد دیگر می‌باشد که کاربرد گسترده ای دارند.

دوام و استحکام

یکی از مزایای خاص بابکت این است که دارای یک قفس محافظ می باشد که به اپراتور اجازه می دهد در هنگام استفاده از دستگاه احساس امنیت کند. همچنین بدنه فلزی و محکم این ماشین بسیار بادوام است.

اندازه کوچک

بابکت‌ها درواقع نسخه کوچکی از لودرهای بزرگتر مانند بیل مکانیکی محسوب می‌شوند که تقریباً همان کار را تنها در ابعادی کوچکتر انجام می‌دهند. اندازه جمع و جور این ماشین‌ها حمل و نقل را آسان می کند و برای آوردن دستگاه به محل پروژه، نیازی به وسیله نقلیه حامل بزرگ ندارید. حمل و نقل آسان این دستگاه نیز به دلایل مقرون به صرفه بودن آن اضافه می‌کند زیرا به هزینه حمل و نقل نیاز ندارد. کوچک بودن بابکت‌ها همچنین قدرت و کاربرد آنها را افزایش می دهد.

  سقف عرشه فولادی در اسکلت فلزی

صرفه اقتصادی و زمانی

این مزایا به بابکت اجازه می دهد تا یک مکمل ارزشمند برای هر کار ساخت و ساز یا پیمانکاری باشد. در حالی که یک بکهو لودر ممکن است نتواند به مکان های کوچک دسترسی پیدا کند، اما بابکت از پس هر کاری حتی در فضاهای محدود به راحتی برمی‌آید. همچنین با استفاده از بابکت نیاز به وقت و دردسر زیاد برای تعویض ماشین‌ها که یک اتلاف وقت جدی می‌باشد نیست و پروژه ها به موقع اجرا می‌شوند.

با استفاده از بابکت به راحتی در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید. در مقایسه با تجهیزات بزرگتر، بابکت‌ها همان کار را با هزینه کمتر انجام می‌دهند. همچنین مصرف سوخت بابکت‌ها بسیار کمتر از سایر ماشین‌آلات سنگین می‌باشد. فرمان اسکید بابکت‌ها دارای شعاع چرخشی ‌محدودتر است و بنابراین کمی سریع‌تر حرکت می‌کند. از طرف دیگر، به علت دارا بودن قابلیت posi-tracker استفاده از آن در زمین‌های شیب‌دار و تپه‌ها بسیار مناسب است.

loader 2

دید بهتر

هنگام استفاده از ماشین‌آلات سنگین، سطح دید بسیار مهم است زیرا موارد زیادی از جمله میزان خطر را تعیین می‌کند. هنگام کار با بابکت‌ها می توانید کل محوطه را ببینید. که ویژگی قابل توجهی است زیرا در برخی لودرهای حجیم این گستردگی دید وجود ندارد مگر اینکه از دوربین های خارجی یا پشتیبانی انسانی کمک بگیرید. با دید بهتر بابکت‌ها، انجام کارها بدون ترس از آسیب و تصادف آسان‌تر است و کارایی و دقت در هنگام انجام یک کار بسیار بهتر حاصل می شود.

جمع بندی

در صنعتی که جابه‌جایی و حمل مصالح و حفاری مناطق از زمین بسیار کاربردی و مهم است، استفاده از بابکت می تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها میان ماشین آلات برای صرفه جویی در زمان ارزشمند باشد. بابکت، که به عنوان لودر اسکید-استر نیز شناخته می شود، معمولا در هر دو صنعت کشاورزی و ساخت و ساز استفاده می شود و گاهی اوقات می تواند جایگزین لودرهای بزرگ در مناطق مشخصی شود.

بابکت یکی از همه کاره ترین ماشین‌آلات محسوب می‌شود زیرا قطعه‌های مختلفی برای آن وجود دارد که میتواند آن را را به ماشین مورد نیاز شما تبدیل کند. همچنین بابکت‌ها دارای طراحی عالی و راحت برای استفاده هستند که بازدهی کار شما را به حداکثر می‌رساند.

نظرتان را به ما بگویید

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین نظرات / 5. تعداد رای:

هنوز کسی نظر نداده، شما اولین نفر باشید.

جواب دهید

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment