اجرای سقف عرشه فولادی در اسکلت فلزی
()

اجرای سقف عرشه فولادی در اسکلت فلزی

برای ساخت سقف های ساختمانی از روش های مختلفی استفاده می شود. هر کدام از روش ‌های موجود می‌توانند مزایا و کاربردهای مخصوص به خود را داشته باشند. با این حال اجرای سقف عرشه فولادی در اسکلت فلزی می تواند گزینه ای ایده آل برای شما جهت استفاده در مکان های گوناگون باشد. طراحی و اجرای سقف عرشه فولادی در اسکلت فلزی به گونه ‌ای است که می ‌توان با استفاده از ورق پروفیل آجدار به بهترین شکل آن را اجرا نمود. علاوه بر این برای اجرای سقف عرشه فولادی می ‌توانید از مصالح نوینی استفاده نمایید. با توجه به اینکه استفاده از مصالح سنتی معایب مخصوص به خود را داشت، می توانید از مصالحی مانند ساندویچ پانل جهت بهینه سازی انرژی استفاده نمایید.

بررسی انواع سقف

بررسی انواع سقف های موجود نشان می دهد که اجرای سقف عرشه فولادی در اسکلت فلزی مزایای گسترده تری نسبت به روش های سنتی دارد. علاوه بر این با توجه به اینکه اجرای سقف های مختلف نیازمند طی کردن مراحل طولانی در مدت زمان بالا است، با استفاده از سقف عرشه فولادی می توانید در کمترین زمان این عمل را انجام دهید.

سقف عرشه فولادی چیست ؟

همانگونه که عنوان کردیم از انواع سقف ها در ساختمان های مختلف می توان استفاده کرد. ساخت عرشه فولادی یکی از انواع سقف های موجود شناخته می شود که از دسته سقف های مرکب یا کامپوزیت خواهد بود. علاوه بر این این نوع سقف از بخش ‌های مختلفی مانند آرماتور و قاب های فولادی و بتنی تشکیل می شود. تاریخچه حضور این نوع سقف در صنایع مختلف به دهه ۱۹۳۰ برمی ‌گردد. با این حال چند سال بیشتر از حضور این روش برای اجرای سقف در ایران نمی گذرد. در حالت کلی سقف عرشه فولادی با توجه به ساختار و ویژگی‌ هایی که دارد برای ساختمان های با اسکلت فلزی اجرا می شود. با این حال می توانید با اتخاذ تدابیری در ساختمان ‌های با اسکلت بتنی نیز از سقف عرشه فولادی استفاده نمایید.

  نقش و تاثیر پیمانکار در روند اجرای سقف عرشه فولادی به چه صورت است؟

مشخصات فنی سقف عرشه فولادی در اسکلت فلزی

برای اجرای سقف عرشه فولادی در اسکلت فلزی نیاز به ورق گالوانیزه خواهید داشت. علاوه بر این جهت اجرای این نوع سقف بدون میلگرد و قالب بندی می توانید اقدام نمایید. در مقایسه با سقف های تیرچه بلوک و سقف های دال بتنی، اجرای این نوع سقف وزنی بین ۳۰ تا ۶۰ درصد کمتر خواهد داشت. علاوه بر این سرعت اجرای سقف عرشه فولادی در اسکلت فلزی ۱۲ برابر بیشتر از سقف های نامبرده خواهد بود. مزایای بیشماری که این نوع سقف دارد ناشی از مشخصات فنی به کار رفته در ساخت و اجرای سقف عرشه فولادی خواهد بود.

اجرای سقف عرشه فولادی در اسکلت فلزی

اجرای سقف عرشه فولادی در اسکلت فلزی

کاربردهای سقف عرشه فولادی

همانگونه که عنوان کردیم استفاده از طرف عرشه فولادی در کشور ما سابقه طولانی ندارد. با این حال کاربردهای مناسب و مختلفی که اجرای سقف عرشه فولادی دارد موجب شده که امروزه یکی از پر تقاضا ترین و بهترین سقف برای ساختمان های بزرگ و انبارهای صنعتی محسوب شود.

از جمله مهم‌ترین کاربردهای سقف عرشه فولادی می توان به استفاده در سازه های صنعتی سبک و همچنین پیش ساخته اشاره کرد. علاوه بر این ساختار سقف عرشه فولادی به گونه ‌ای است که می ‌توان آن را در انواع سازه های اسکلتی فلزی سنگین و سبک اجرا نمود. به منظور حذف تیرچه بلوک و قالب بندی و کم کردن حجم بتن می توان در سازه های با اسکلت و فلزی بتنی از این نوع سقف استفاده کرد.

قیمت سقف عرشه فولادی

مزایای استفاده از سقف عرشه فولادی

از جمله مزایای استفاده از سقف عرشه فولادی در اسکلت فلزی می توان به بالا بودن سرعت اجرای آن اشاره کرد. مقایسه سرعت اجرای سقف عرشه فولادی با سایر روش ها نشان می دهد که می توانید در کمترین زمان این نوع سقف را اجرا نمایید. علاوه بر این استفاده از این سقف به خوبی می تواند موجبات کاهش هزینه های پرداختی توسط شما را فراهم کند. عملکرد و کیفیت سقف عرشه فولادی به گونه ‌ای است که می ‌توان آن را در شرایط مختلف آب و هوایی اجرا کرد. با توجه به محتویات و متریال بکار رفته در صفحه فولادی شما بدون وقفه های زیاد و با شرایط آب و هوایی گوناگون می توانید از این روش استفاده کنید.

  مقایسه سقف عرشه فولادی با سایر سقف ها

قیمت سقف عرشه فولادی

برای بررسی و تعیین قیمت سقف عرشه فولادی می توان گفت که باید اجزای تشکیل دهنده سقف بررسی شوند. علاوه بر این حجم کاری شما و همچنین عدم ثبات در قیمت ورق گالوانیزه نیز می توانند در قیمت سقف عرشه فولادی اثرگذار باشند. با توجه به اینکه زمان اجرای سقف عرش فولادی نسبت به سایر روش ‌های سنتی بسیار کوتاه تر خواهد بود، شما از پرداخت هزینه‌ های جانبی معاف خواهید شد.

نظرتان را به ما بگویید

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین نظرات / 5. تعداد رای:

هنوز کسی نظر نداده، شما اولین نفر باشید.

جواب دهید

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment